Ceyhun TOPÇUOĞLU Kişisel Web Sitesi

Windows bir Bilgisayara Android Kurmak Videolu Anlatım

Android işletim sistemi linux tabanlıdır bu yüzden windows ortamında çalıştırılamaz. Bazı Emülatör programlarıyla çalıştırılsa da tam anlamıyla bir performan alamayız. Bunun için bir sanal makina ortamında Android işletim sistemini kurucaz ve bunu Windows üzerinde çalıştırıcaz.

Sanal Makina oluşturmak için başka yazılımlar kullanabilirsiniz Wmware player, Virtual box vs. bilgisayarınızda kurulu olan veya kullanmayı bildiğiniz bir sanal makina programı kullanmanızı tercih ederim.

Kurulumda Sanal Makinaya 512 MB ram verdim siz bilgisayarınızın performansına göre daha da fazla verebilirsiniz, fakat 512 MB yeterli oluyor.

Programlar :

 

WmWare WorkStation

 

Android ISO Dosyası

Videolu Anlatım :

Admin Hakkında
Kocaeli Üniversitesinde Mekatronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Nefes Doğa ve Kamp Grubu yöneticisi. #Camping #Vb.net #C# #SolidWorks #PHP #SQL #WebSecurity #ComputerSecurity... Ayrıntılı bilgi için tıklayın

  1. Serhan Eker diyor ki:

    bende virtual box var onunlada olurmu acaba? veya başka bir iso dosyası mı gerekli?

    • Ceyhun TOPÇUOĞLU diyor ki:

      Virtual Box’da denemedim fakat android de linux tabanlı bir işletim sistemi olduğu için sorun çıkmayacağını tahmin ediyorum diski hazırladıktan sonra işletim sistemi bilgilerini girerken kernel sürümünü en az 4.2 ayarlarsan bir problem olmaz diye düşünüyorum.

Bir Yorum Yazın

Doğrulama Kodu : (Verilen işlemde boş bırakılan yeri doldurun) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.