Ceyhun TOPÇUOĞLU Kişisel Web Sitesi

Ben Kimim ?

 • 4 sene önce, Ceyhun TOPÇUOĞLU tarafından yazılmıştır.
 • 9 Yorum

Sitenin isminden de anlayacağınız üzere ben Ceyhun TOPÇUOĞLU, 1995 Bolu doğumluyum, Kocaeli’de ikamet ediyorum bilgisayar ile 12 yaşımda tanıştım, küçüklüğümden beri hep programcılara özenmem beni sanal dünya ile tanıştırdı. İlk olarak basit web siteleri yaparak işe başladım. İlerleyen zamanlarda Visual Programlama’ ya giriş yaptım birçok irili ufaklı program yazdım bazı projelerin tamamlanmasında yer aldım. Bu arada da güvenlik konusunda da çalışmalarım oldu. Aşı geliştirmek için mikrobu incelemek gerektiğinin bilincinde olduğumdan. 4 yıl kadar Siyah Şapkalı Hackerlerin dünyasına giriş yaptım her ne kadar kötü bir taraf gibi gözükse de Hackerler sanılanlar kadar kötü insanlar değiller, aksine bir çoğunun güzel hedefleri ve amacına uygun hizmetleri var. Büyük bir kısmı ile arkadaşlığım hala devam etmekte ve yüz yüze görüşüp konuşmaktayız.

Velhasıl kelam Güvenlik konusunda edindiğim bilgiyi o dönemlere borçluyum. O dönemlerimde birçok aktif saldırı ve savunmada yer aldım. Güvenlik alanında çalışma yapmakla birlikte bilgisayar virüsleriyle de haşır neşir hale geldim bir çok keylogger, trojan, ve stealer yazdım.  Bunları sadece sınırlı sayılarda kişilerle paylaştığım ve yanlış amaçlarda kullanılmadığı için içim rahat. Bir çok tanınmış hacker  grubu ile çalıştım ve bu bilgiyi avlamamda ki en büyük etken oldu. Ama hiçbir zaman çıkar amacı gözetmeksizin ilerledim benim tek çıkarım bilgiydi. Yeteri kadar deneyim sahibi olduğumda ve bir takım tatsız olaylardan sonra yaptıklarımı bir kenara bırakarak kendimi daha faydalı alanlarda geliştirmeye devam ettim. Birçok Web sitesinin yapımında yer aldım. Amatör olarak Web tabanlı Otomasyon yazılımları ile uğraştım. Bu dönemlerim de okumakta olduğum Lisenin ve Saygı Değer öğretmenlerimin katkılarıyla Elektronik dünyasına adımımı attım. Lise yıllarımda hobi devre imalatı ve satışı ile ilgilendim. Sistemin kurgulanması ve projelendirmek her zaman çok hoşuma gitmiştir ve severek yaparım. Şuan 3 kişilik bir ekip ile daha çok endüstriyel işlere yönelik çalışmalar yapıyoruz.

Eğitim hayatıma KOU Hereke MYO’ da Mekatronik okuyarak devam ettim. Ayriyeten bir müteahhit firmada tekniker olarak çalışmaya devam ettim. Her çocuk gibi mühendis olma hayalimi yine gözden geçirdim ve çalışmaya başladım. DGS sınavı ile yine Kocaeli Üniversitesinde Mekatronik Mühendisliği’ ne geçiş yaptım. Günümün yine büyük bölümünü Programlamaya ve elektroniğe ayırmak tayım. Genellikle programlama ve elektronik üzerine çalışmalarım olsa da web ve güvenlik konusunda da ara ara çalışmalarım oluyor.

Hobi olarak Astronomi, Biyoloji ve Evrimsel Biyoloji ile ilgileniyorum çok fazla spor yapmasam da basketbolla biraz haşır neşirim.

Kendim hakkımda size aktarıcaklarım bu kadar siz bir şey sormak isterseniz veyahut bir konuda yardım almak veya danışmak isterseniz iletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince hızlı cevap vermeye ve yardımcı olmaya çalışacağım.

 

İzmit Endüstri Meslek Lisesi / Otomasyon Teknolojileri Alanı Mekatronik Dalı (2009-2013)

Kocaeli Üniversitesi Hereke MYO / Mekatronik (2013-2015)

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi / Mekatronik Mühendisliği ( 2016-….)

 

İletişim : ceyhun.topcuoglu@hotmail.com

 


 1. N4TuR4L~ diyor ki:

  Şans eseri ajaxla ilgili yazdığın yazıdan girdim sitene soy isim çok tanıdık geliyor diye düşünüyordum ki biyografini okudum kesin sensin dedim. Beni nicknameden tanımışsındır heralde 🙂 Bir kayboldun bulamadık seni bir daha 😀 mail adresimden ulaş bana

 2. ioannides diyor ki:

  Please email me for a project in microcode studio

  i need your help

  ioannides

 3. Samed Bşmtf diyor ki:

  Merhaba hocam.
  microcode studio ile ilgili birşeyler ararken sitene rastladım ve eğer bilgin var ise bi hususta fikrini almak istiyorum.

  http://jumptuck.com/2011/10/27/developing-a-larson-scanner/

  şu sayfadaki led ışıklandırma olayını motosikletimin arka park lambası kısmına uygulamayı düşünüyorum. yalnız sistem şu şekilde olacak, motosiklet çalıştırıldığı anda ledler ileri geri (KITT arabasındaki gibi) yanıp sönmeye başlayacak, yani sayfada bulunan video nun 25. saniyesindeki olay.
  motosikletle fren yaptığımda ise o olay bitip f1 çakar stopları gibi yanıp sönecek. freni bırakınca yine eski düzen yanmaya devam edecek.
  bi arkadaşımızın bunun kodlamasını microcode studio ile yaptı, fakat bu fade olayını yapamadı, yani ışıklar keskin bir şekilde yanıp sönüyor, aralarındaki geçiş olayı yok, gösterdiğim sayfadaki kodlar da c++ olduğu için arkadaş ben bunu pek anlamıyorum çeviremedim dedi.
  eğer bilgin var ise burdaki kodları microcode studio da kullanabileceğimiz şekilde çevirmen mümkün müdür?
  ya da dediğim olayı başka türlü yapabilme imkanımız varsa onun microcode ile yazılmış kodları da işimizi görür 🙂
  teşekkürler, iyi çalışmalar.

  fb.com/Samed.Bsmtf

 4. veri kurtarma diyor ki:

  çok güzel bir site olmuş başarılarınızın devamını dilerim

 5. kürsat diyor ki:

  Saolasin abi ise yaradi allah ne muradin varsa versin 2 senedir acamiodum

 6. Thalia diyor ki:

  Tebrik ederim çok başarılı ve bilgi verici bir site olmuş. Başarıarının devaını dilerim

 7. Eli diyor ki:

  Güzel site

 8. Serdar diyor ki:

  Güzel acıklamıssın

Bir Yorum Yazın

Doğrulama Kodu : (Verilen işlemde boş bırakılan yeri doldurun) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.